Transistor: N-MOSFET; unipolar; 200V; 9.5A; 82W; TO220AB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRF630NPBF
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IRF630NPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 200V; 9.5A; 82W; TO220AB
| Mounting | THT |
| Case | TO220AB |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | 200V |
| Drain current | 9.5A |
| Power dissipation | 82W |
| On-state resistance | 300mΩ |
| Gate charge | 23.3nC |