Transistor: P-MOSFET; unipolar; -30V; -4.6A; 2.5W; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRF7205TRPBF
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IRF7205TRPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; -30V; -4.6A; 2.5W; SO8
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Kind of package | reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | -30V |
| Drain current | -4.6A |
| Power dissipation | 2.5W |