Transistor: N/P-MOSFET; unipolar; 30/-30V; 4/-3A; 1.4W; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRF7309TRPBF
Tootja: Infineon (IRF)
Tootja tootekood: IRF7309TRPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N/P-MOSFET; unipolar; 30/-30V; 4/-3A; 1.4W; SO8
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Kind of package | reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N/P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | 30/-30V |
| Drain current | 4/-3A |
| Power dissipation | 1.4W |
| On-state resistance | 50/100mΩ |