Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; 60V; 8A; 2W; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRF7351TRPBF
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IRF7351TRPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; 60V; 8A; 2W; SO8
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Kind of package | reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET x2 |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | 60V |
| Drain current | 8A |
| Power dissipation | 2W |