Transistor: P-MOSFET; unipolar; -30V; -10A; 2.5W; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRF7416TRPBF
Tootja: Infineon (IRF)
Tootja tootekood: IRF7416TRPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; -30V; -10A; 2.5W; SO8
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Kind of package | reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | -30V |
| Drain current | -10A |
| Power dissipation | 2.5W |