Transistor: N-MOSFET; unipolar; 150V; 74A; 380W; TO220AB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRFB4115PBF
Tootja: Infineon (IRF)
Tootja tootekood: IRFB4115PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 150V; 74A; 380W; TO220AB
| Mounting | THT |
| Case | TO220AB |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | 150V |
| Drain current | 74A |
| Power dissipation | 380W |
| On-state resistance | 11mΩ |
| Gate charge | 77nC |