Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRFBE20PBF
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: IRFBE20PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Case | TO220AB |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 800V |
| Drain current | 1.8A |
| Pulsed drain current | 7.2A |
| Power dissipation | 54W |
| On-state resistance | 6.5Ω |
| Gate charge | 38nC |
| Heatsink thickness | 1.14...1.4mm |