Transistor: N-MOSFET; unipolar; 25V; 22A; 3.5W; PQFN5X6
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRFH4234TRPBF
Tootja: Infineon (IRF)
Tootja tootekood: IRFH4234TRPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 25V; 22A; 3.5W; PQFN5X6
| Mounting | SMD |
| Case | PQFN5X6 |
| Kind of package | reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | 25V |
| Drain current | 22A |
| Power dissipation | 3.5W |