Transistor: P-MOSFET; unipolar; -30V; -17A; 3.1W; PQFN5X6
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRFH9310TRPBF
Tootja: Infineon (IRF)
Tootja tootekood: IRFH9310TRPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; -30V; -17A; 3.1W; PQFN5X6
| Mounting | SMD |
| Case | PQFN5X6 |
| Kind of package | reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | -30V |
| Drain current | -17A |
| Power dissipation | 3.1W |