Transistor: P-MOSFET; unipolar; -30V; -9A; 2.8W; PQFN3.3X3.3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
IRFHM9331TRPBF
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IRFHM9331TRPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; -30V; -9A; 2.8W; PQFN3.3X3.3
| Mounting | SMD |
| Case | PQFN3.3X3.3 |
| Kind of package | reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | -30V |
| Drain current | -9A |
| Power dissipation | 2.8W |