Transistor: N-MOSFET; unipolar; 55V; 56A; 48W; TO220FP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRFI3205PBF
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IRFI3205PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 55V; 56A; 48W; TO220FP
| Mounting | THT |
| Case | TO220FP |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | 55V |
| Drain current | 56A |
| Power dissipation | 48W |
| On-state resistance | 8mΩ |
| Gate charge | 113.3nC |