Transistor: N-MOSFET; unipolar; 150V; 34A; 46W; TO220FP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRFI4321PBF
Tootja: Infineon (IRF)
Tootja tootekood: IRFI4321PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 150V; 34A; 46W; TO220FP
| Mounting | THT |
| Case | TO220FP |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | 150V |
| Drain current | 34A |
| Power dissipation | 46W |