Transistor: N-MOSFET; unipolar; 55V; 3.7A; 2.1W; SOT223
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRFL4105TRPBF
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IRFL4105TRPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 55V; 3.7A; 2.1W; SOT223
| Mounting | SMD |
| Case | SOT223 |
| Kind of package | reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | 55V |
| Drain current | 3.7A |
| Power dissipation | 2.1W |