Transistor: N-MOSFET; unipolar; 25V; 5.8A; 1.25W; SOT23
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRFML8244TRPBF
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IRFML8244TRPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 25V; 5.8A; 1.25W; SOT23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | 25V |
| Drain current | 5.8A |
| Power dissipation | 1.25W |
| On-state resistance | 24mΩ |
| Gate charge | 5.4nC |