Transistor: N-MOSFET; unipolar; 200V; 30A; 214W; TO247AC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRFP250MPBF
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IRFP250MPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 200V; 30A; 214W; TO247AC
| Mounting | THT |
| Case | TO247AD |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | 200V |
| Drain current | 30A |
| Power dissipation | 214W |
| On-state resistance | 75mΩ |
| Gate charge | 123nC |