Transistor: N-MOSFET; unipolar; 75V; 209A; 330W; TO247AC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRFP2907PBF
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IRFP2907PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 75V; 209A; 330W; TO247AC
| Mounting | THT |
| Case | TO247AC |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | 75V |
| Drain current | 209A |
| Power dissipation | 330W |
| On-state resistance | 4.5mΩ |
| Gate charge | 410nC |