Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRFPC50APBF
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: IRFPC50APBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Case | TO247AC |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 600V |
| Drain current | 11A |
| Pulsed drain current | 44A |
| Power dissipation | 180W |
| On-state resistance | 580mΩ |
| Gate charge | 70nC |