Transistor: N-MOSFET; unipolar; 200V; 5A; 43W; DPAK
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRFR220NTRPBF
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IRFR220NTRPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 200V; 5A; 43W; DPAK
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK |
| Kind of package | reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | 200V |
| Drain current | 5A |
| Power dissipation | 43W |