Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRFR310PBF
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: IRFR310PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK, TO252 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 400V |
| Drain current | 1.7A |
| Pulsed drain current | 6A |
| Power dissipation | 25W |
| On-state resistance | 3.6Ω |
| Gate charge | 12nC |