Transistor: N-MOSFET; unipolar; 400V; 2A; 42W; DPAK
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRFR320TRLPBF
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: IRFR320TRLPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 400V; 2A; 42W; DPAK
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK, TO252 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 400V |
| Drain current | 2A |
| Pulsed drain current | 12A |
| Power dissipation | 42W |
| On-state resistance | 1.8Ω |
| Gate charge | 20nC |