Transistor: P-MOSFET; unipolar; -55V; -18A; 57W; DPAK
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRFR5505TRPBF
Tootja: Infineon (IRF)
Tootja tootekood: IRFR5505TRPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; -55V; -18A; 57W; DPAK
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | -55V |
| Drain current | -18A |
| Power dissipation | 57W |
| On-state resistance | 110mΩ |