Transistor: P-MOSFET; unipolar; -150V; -13A; 110W; DPAK
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRFR6215TRPBF
Tootja: Infineon (IRF)
Tootja tootekood: IRFR6215TRPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; -150V; -13A; 110W; DPAK
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK |
| Kind of package | reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | -150V |
| Drain current | -13A |
| Power dissipation | 110W |