Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRFS3306TRLPBF
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IRFS3306TRLPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | 60V |
| Drain current | 110A |
| Pulsed drain current | 620A |
| Power dissipation | 230W |
| On-state resistance | 4.2mΩ |