Transistor: N-MOSFET; unipolar; 75V; 174A; Idm: 984A; 375W; D2PAK
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRFS7730TRLPBF
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IRFS7730TRLPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 75V; 174A; Idm: 984A; 375W; D2PAK
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK |
| Kind of package | reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | 75V |
| Drain current | 174A |
| Power dissipation | 375W |
| On-state resistance | 2.6mΩ |