Transistor: N-MOSFET; unipolar; 100V; 180A; 375W; TO262
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRFSL4010PBF
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IRFSL4010PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 100V; 180A; 375W; TO262
| Mounting | THT |
| Case | TO262 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | 100V |
| Drain current | 180A |
| Power dissipation | 375W |