Transistor: P-MOSFET; unipolar; -30V; -5.8A; 2W; TSOP6
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
IRFTS9342TRPBF
Tootja: Infineon (IRF)
Tootja tootekood: IRFTS9342TRPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; -30V; -5.8A; 2W; TSOP6
| Mounting | SMD |
| Case | TSOP6 |
| Kind of package | reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | -30V |
| Drain current | -5.8A |
| Power dissipation | 2W |