Transistor: N-MOSFET; unipolar; 100V; 17A; 3.8W; D2PAK
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRL530NSTRLPBF
Tootja: Infineon (IRF)
Tootja tootekood: IRL530NSTRLPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 100V; 17A; 3.8W; D2PAK
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Features of semiconductor devices | logic level |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | 100V |
| Drain current | 17A |
| Power dissipation | 3.8W |