Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; 30V; 8.1A; 2.5W; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRL6372TRPBF
Tootja: Infineon (IRF)
Tootja tootekood: IRL6372TRPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; 30V; 8.1A; 2.5W; SO8
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET x2 |
| Kind of channel | enhanced |
| Features of semiconductor devices | logic level |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 8.1A |
| Power dissipation | 2.5W |
| On-state resistance | 17.9mΩ |