Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRLB4132PBF
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IRLB4132PBF
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Case | TO220AB |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 100A |
| Pulsed drain current | 620A |
| Power dissipation | 140W |
| On-state resistance | 3.5mΩ |