Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 3.6A; 1.5W; PQFN2X2
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRLHS6376TRPBF
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IRLHS6376TRPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 3.6A; 1.5W; PQFN2X2
| Mounting | SMD |
| Case | PQFN2X2 |
| Kind of package | reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Features of semiconductor devices | logic level |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 3.6A |
| Power dissipation | 1.5W |