Transistor: N-MOSFET; unipolar; 40V; 3.6A; 1.3W; SOT23
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRLML0040TRPBF
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IRLML0040TRPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 40V; 3.6A; 1.3W; SOT23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Features of semiconductor devices | logic level |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | 40V |
| Drain current | 3.6A |
| Power dissipation | 1.3W |