Transistor: N-MOSFET; unipolar; 20V; 4.1A; 1.3W; SOT23
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRLML6246TRPBF
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IRLML6246TRPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 20V; 4.1A; 1.3W; SOT23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Features of semiconductor devices | logic level |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | 20V |
| Drain current | 4.1A |
| Power dissipation | 1.3W |
| On-state resistance | 46mΩ |
| Gate charge | 3.5nC |