Transistor: N-MOSFET; unipolar; 20V; 3.4A; 1.3W; SOT23
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRLML6346TRPBF
Tootja: Infineon (IRF)
Tootja tootekood: IRLML6346TRPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 20V; 3.4A; 1.3W; SOT23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Features of semiconductor devices | logic level |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 2.7A |
| Pulsed drain current | 17A |
| Power dissipation | 800mW |
| On-state resistance | 80mΩ |
| Gate charge | 2.9nC |