Transistor: P-MOSFET; unipolar; -30V; -2.3A; 1.25W; SOT23
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRLML9303TRPBF
Tootja: Infineon (IRF)
Tootja tootekood: IRLML9303TRPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; -30V; -2.3A; 1.25W; SOT23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Features of semiconductor devices | logic level |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | -30V |
| Drain current | -2.3A |
| Power dissipation | 1.25W |