Transistor: N-MOSFET; unipolar; 100V; 63A; 140W; DPAK
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRLR3110ZTRPBF
Tootja: Infineon (IRF)
Tootja tootekood: IRLR3110ZTRPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 100V; 63A; 140W; DPAK
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK |
| Kind of package | reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Features of semiconductor devices | logic level |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | 100V |
| Drain current | 63A |
| Power dissipation | 140W |