Transistor: N-MOSFET; unipolar; 20V; 100A; 63W; DPAK
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRLR6225TRPBF
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IRLR6225TRPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 20V; 100A; 63W; DPAK
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK |
| Kind of package | reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Features of semiconductor devices | logic level |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | 20V |
| Drain current | 100A |
| Power dissipation | 63W |