Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 161A; 140W; DPAK
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRLR7843TRPBF
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IRLR7843TRPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 161A; 140W; DPAK
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK |
| Kind of package | reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Features of semiconductor devices | logic level |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 161A |
| Power dissipation | 140W |