Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 160A; 135W; DPAK
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRLR8743TRPBF
Tootja: Infineon (IRF)
Tootja tootekood: IRLR8743TRPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 160A; 135W; DPAK
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK |
| Kind of package | reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Features of semiconductor devices | logic level |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 160A |
| Power dissipation | 135W |