Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRLU110PBF
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: IRLU110PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Case | IPAK, TO251 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Features of semiconductor devices | logic level |
| Drain-source voltage | 100V |
| Drain current | 4.3A |
| Pulsed drain current | 17A |
| Power dissipation | 25W |
| On-state resistance | 540mΩ |
| Gate charge | 6.1nC |