Transistor: N-MOSFET; unipolar; 100V; 15A; 52W; IPAK
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRLU3410PBF
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IRLU3410PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 100V; 15A; 52W; IPAK
| Mounting | THT |
| Case | IPAK |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Features of semiconductor devices | logic level |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | 100V |
| Drain current | 15A |
| Power dissipation | 52W |