PMIC; POL converter; Uin: 1.2÷14V; Uoper: 0.5÷3.6/0.25÷5.1V; 40mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRPS5401M
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IRPS5401M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; POL converter; Uin: 1.2÷14V; Uoper: 0.5÷3.6/0.25÷5.1V; 40mA
| Mounting | SMD |
| Case | PQFN7X7 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Integrated circuit features | ASIC, FPGA & CPU multi-rail systems, integrated voltage regulator |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 5 |
| Interface | I2C, PMBus |
| Input voltage | 1.2...14V DC |
| Kind of integrated circuit | POL converter |
| DC supplying current | 40mA |