Transistor: IGBT; 400V; 17A; 150W; TO220-3; Features: logic level
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ISL9V3040P3
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: ISL9V3040P3
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; 400V; 17A; 150W; TO220-3; Features: logic level
| Mounting | THT |
| Case | TO220-3 |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Features of semiconductor devices | logic level |
| Version | ESD |
| Power dissipation | 150W |
| Gate-emitter voltage | ±10V |
| Collector current | 17A |
| Gate charge | 17nC |
| Collector-emitter voltage | 400V |