Transistor: IGBT; 360V; 31A; 250W; TO220-3; Features: logic level
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ISL9V5036P3-F085
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: ISL9V5036P3-F085
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; 360V; 31A; 250W; TO220-3; Features: logic level
| Mounting | THT |
| Case | TO220-3 |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Features of semiconductor devices | logic level |
| Version | ESD |
| Power dissipation | 250W |
| Gate-emitter voltage | ±10V |
| Collector current | 31A |
| Gate charge | 32nC |