Module: IGBT; single transistor; Urmax: 650V; Ic: 156A; SOT227B
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXA220I650NA
Tootja:
Tootja tootekood:
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; single transistor; Urmax: 650V; Ic: 156A; SOT227B
| Mounting | screw |
| Case | SOT227B |
| Electrical mounting | screw |
| Semiconductor structure | single transistor |
| Max. off-state voltage | 650V |
| Technology | XPT™ |
| Type of module | IGBT |
| Application | fans, for pump, for solar systems, motors |
| Power dissipation | 625W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 400A |
| Collector current | 156A |