Transistor: IGBT; Sonic FRD™; 1.2kV; 34A; 250W; TO247-3
Kordarv:
300.0
Minimum quantity:
300.0
Tootekood:
IXA33IF1200HB
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXA33IF1200HB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; Sonic FRD™; 1.2kV; 34A; 250W; TO247-3
| Mounting | THT |
| Case | TO247-3 |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Technology | Sonic FRD™, XPT™ |
| Turn-on time | 110ns |
| Power dissipation | 250W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 75A |
| Collector current | 34A |
| Gate charge | 76nC |
| Collector-emitter voltage | 1.2kV |
| Turn-off time | 350ns |