Transistor: IGBT; BiMOSFET™; 1.6kV; 4A; 70W; ISOPLUS i4-pac™
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXBF9N160G
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXBF9N160G
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; BiMOSFET™; 1.6kV; 4A; 70W; ISOPLUS i4-pac™
| Mounting | THT |
| Case | ISOPLUS i4-pac™ x024c |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Features of semiconductor devices | high voltage |
| Technology | BiMOSFET™ |
| Turn-on time | 140ns |
| Power dissipation | 70W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 12A |
| Collector current | 4A |
| Gate charge | 34nC |
| Collector-emitter voltage | 1.6kV |