Transistor: IGBT; BiMOSFET™; 3kV; 12A; 160W; TO247-3
Kordarv:
300.0
Minimum quantity:
300.0
Tootekood:
IXBH12N300
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXBH12N300
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; BiMOSFET™; 3kV; 12A; 160W; TO247-3
| Mounting | THT |
| Case | TO247-3 |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Features of semiconductor devices | high voltage |
| Technology | BiMOSFET™, FRED |
| Turn-on time | 460ns |
| Power dissipation | 160W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 100A |
| Collector current | 12A |
| Gate charge | 62nC |
| Collector-emitter voltage | 3kV |
| Turn-off time | 705ns |