Transistor: IGBT; BiMOSFET™; 3kV; 50A; 250W; TO247
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXBH20N300
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXBH20N300
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; BiMOSFET™; 3kV; 50A; 250W; TO247
| Mounting | THT |
| Case | TO247-3 |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Features of semiconductor devices | high voltage |
| Technology | BiMOSFET™ |
| Turn-on time | 64ns |
| Power dissipation | 250W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 130A |
| Collector current | 50A |
| Gate charge | 105nC |
| Collector-emitter voltage | 3kV |
| Turn-off time | 300ns |