Transistor: IGBT; BiMOSFET™; 1.6kV; 5A; 100W; TO247-3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXBH9N160G
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXBH9N160G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; BiMOSFET™; 1.6kV; 5A; 100W; TO247-3
| Mounting | THT |
| Case | TO247-3 |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Features of semiconductor devices | high voltage |
| Technology | BiMOSFET™ |
| Turn-on time | 340ns |
| Power dissipation | 100W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 10A |
| Collector current | 5A |
| Gate charge | 34nC |
| Collector-emitter voltage | 1.6kV |
| Turn-off time | 190ns |