Transistor: IGBT; BiMOSFET™; 2.5kV; 64A; 735W; TO264
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXBK64N250
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXBK64N250
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; BiMOSFET™; 2.5kV; 64A; 735W; TO264
| Mounting | THT |
| Case | TO264 |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Features of semiconductor devices | high voltage |
| Technology | BiMOSFET™, FRED |
| Turn-on time | 632ns |
| Power dissipation | 735W |
| Gate-emitter voltage | ±25V |
| Pulsed collector current | 600A |
| Collector current | 64A |
| Gate charge | 400nC |
| Collector-emitter voltage | 2.5kV |
| Turn-off time | 397ns |